Компания "OLIVIA" приглашает к сотрудничеству аптеки.
Контактные телефоны: 095 803 7620, 067 546 0909.

   
   Дослідження ефективності застосування фітокомплексів «Olivia» при психоемоційних розладах у дітей
  
   Як відомо, захворювання, зокрема і в дітей, виникають внаслідок порушення взаємодії між організмом і навколишнім середовищем. Так під впливом різноманітних чинників в організмі дитини відбуваються певні процеси, спрямовані передусім на формування адаптивних реакцій і підвищення його резистентності. Здатність до адаптації вважається кількісною мірою здоров’я, яка безпосередньо залежить від вихідних резервних можливостей дитячого організму: чим вищі адаптивні можливості, тим краще здоров’я і навпаки.
  
   У наш час спостерігається значна поширеність психоемоційних розладів, що пов’язано з напруженим ритмом сучасного життя, а також зі зниженням стійкості до стресу в умовах надлишку інформації, негативних впливів оточуючого середовища. Тому у дітей з різними хронічними захворюваннями спостерігається неспецифічний симптомокомплекс, що полягає в астеноневротичному характері скарг, дисфункції вегетативної нервової системи й трофічних змінах.

   Зміни в емоційній сфері в генезі психосоматичних розладів, викликаних стресами, є провідними. Чим потужнішою і тривалішою є негативна емоція, тим більшою є вірогідність хронізації психосоматичних розладів і відповідного іпохондричного розвитку дитини.

   В патогенезі захворювання при емоційному стресі важливу роль відіграє нагромадження в тканинах вільних радикалів, що призводить до перекисного окислення ліпідів мембран різних клітин, особливо нейронів головного мозку. При цьому в центральній нервовій системі перш за все в структурах лімбіко-ретикулярного комплексу відбуваються зміни чутливості нейронів до нейромедіаторів та олігопептидів. Це призводить до формування осередку застійного збудження у центальній нервовій системі, що викликає стійке порушення механізмів саморегуляції артеріального тиску, оновлення слизових оболонок шлунково-кишкового тракту і підвищення проникливості сполучнотканинних мембран у різних органах. Емоційний стрес призводить до генералізованого розповсюдження симпатичних і парасимпатичних збуджень і проявляється змінами з боку ЦНС, кардіоваскулярної системи, ШКТ та інших систем організму. При цьому формується патологічний психовегетативний синдром.

   Відомо, що у 100% дітей з хронічною патологією ШКТ окрім трофічних змін діагностуються астеноневротичні прояви, які доволі часто стають домінуючими. Наявність психоемоційних змін при хворобах шлунково-кишкового тракту є доведеним фактом, саме тому захворювання травної системи у дітей розглядаються як психосоматичні. Психічні та соматичні чинники розвитку захворювань травного шляху часто взаємозалежні. Психоемоційні чинники можуть бути тригером у розвитку патології травної системи, а зворотно – як соматичне захворювання. Що виникло під впливом різних інфекційних токсичних чи аліментарних чинників, може негативно впливати на психіку хворої дитини. вторинні психоневрологічні нашарування погіршують перебіг основного захворювання, що створює свого роду „хибне коло”.

   При лікуванні основного соматичного захворювання перед усім увага спрямовується на відновлення соматичного стану. При цьому необхідність корекції прихоемоційних розладів не завжди враховується. Засоби фітотерапії з урахуванням їх відносно невеликої біологічної небезпечності при значній широті терапевтичного спектру можна вважати одним з в метаболічній реабілітації і терапії захворювань та профілактиці відновлення хворобливих явищ.

   У період вираженої маніфестації клінічних проявів недуги фітотерапія або не показана, або відіграє допоміжну роль.

   Етапністю визначається місце фітотерапії в структурі комплексного лікування (реабілітаційний після госпітальний період, або профілактичні курси фітотерапії.)

   Системність базується на лікувально-профілактичному впливі фітотерапевтичних засобів одночасно на різні клініко-патофізіологічні ланки захворювання, а також супутніх хвороб. Провідне спрямування фітотерапії – лікування основного захворювання і допоміжне – вплив на супутні недуги.

   Принцип адекватності грунтується на індивідуальному підході щодо визначення раціонального засобу – відповідної дієтичної добавки, або поєднання дієтичних добавок. Тривалість фітотерапії тісно пов’язана з її адекватністю. На реабілітаційному етапі тривалість відновної фітотерапії повинна бути не коротшою 1 – 1,5 місяців з можливою перервою 7 – 10 днів. Все залежить ще від клінічних проявів хвороби, наявності супутніх хвороб, непереносимості рослинних дієтичних добавок. При хронічному перебігу хвороби відновлювальна фітотерапія має складати 3 -4 цикли щорічно.

   Біоритмологічний принцип фітолікування базується на врахуванні циркадних ритмів діяльності людського організму та його окремих систем. Зокрема, підвищення психомоторної активності, функціональної активності серцево-судинної, ендокринної, сечовидільної систем частіше проявляються в післяранкову і обідню частину дня, натомість гальмування цієї активності відмічається в пізню вечірню і нічну частини доби. Відповідно до стану біоритмічної діяльності, найвища терапевтична активність дієтичних засобів- стимуляторів ЦНС – вдень, а репаративних, седативних препаратів – на вечірній період. Особливості біоритмічної активності організму та впливу на неї лікарських засобів, фітопрепаратів слід обов’язково враховувати.

   В якості фітопідтримки призначалися дієтичні добавки спеціального призначення «Olivia», які сприяють нормалізації біоритмів і спроможні позитивно впливати на порушені ланки метаболічних та нервових процесів.

   Лікування дітей з неврозоподібними тиками.

   Пік захворюваності неврозоподібним тиком частіше спостерігається у хлопчиків дошкільного і шкільного віку з максимальною вираженістю симптомів в 7-12 років. Фактори, які провокують неврозоподібні тики:

  • стресові ситуації (проблеми в школі, початок перебування в дитячому садочку, переляк, тривалий перегляд телевізора, фільмів жахів)

  • інфекція (ГРВІ, стрептокок)

  • черепно-мозкові травми

  • розумові навантаження

  • тривала робота за комп’ютером.

   Тик – це стереотипний гіперкінез внаслідок скорочення різних м’язів, які нагадують мимовільний рух. Гіперкінези можуть розповсюджуватися на декілька м’язових груп. З боку хворого можлива імітація тиків та самоконтроль.

   При локальному тику курс лікування достатньо тривалий. Дітям рекомендувався раціональний режим, обмежений перегляд телевізійних програм та занять на комп’ютері. На І курс лікування протягом 1 місяця згідно вікової норми призначали «Фітокомплекс для зміцнення нервової системи», в якому композиції лікарських рослин денної формули мають адаптогенні, тонізуючі та ноотропні властивості (екстракти астрогала, гута коли); вечірньої формули - седативні та релаксуючі властивості (екстракти меліси, ромашки, звіробою). Прийом фітокомплексу призначався в поєднанні з «Вітамет» ( склад: таурин, лецитин, квіткова пильця, магній, калій) в якості метаболічного засобу.

   На ІІ курс при лікуванні неврозоподібних тиків дітям призначали «Фітокомплекс протипаразитарний», так як при обстеженні таких дітей часто виявляють цисти лямблій. На фоні паразитарної інтоксикації провокується розвиток неврологічного захворювання, викликаються явища астенії, порушується емоційний стан дітей. Діти приймали дієтичну добавку на протязі 1,5 міс. з перервою 1 тиждень.

   При вперше виявлених неврозоподібних локальних тиках (всього проліковано віком від 6 до 12 років) після проведеного курсу спостерігалось позитивна динаміка в неврологічному статусі, зменшення проявів тику ( у 7 дітей – 64%), але повне одужання можна очікувати після тривалого комплексного лікування. Тому через 2 – 3 місяці повторно призначався «Фітокомплекс для зміцнення нервової системи» для профілактики на фоні прийому вітамінів групи В, йодо-бромних ванн.

   Транзиторний тикозний розлад – це поодинокі чи множинні моторні або локальні тики на протязі дня, які мають мігруючий характер: починаються з повік, обличчя і можуть далі розповсюджуватися. Це більш легкий варіант проявів тику. 10 дітей з поодинокими тиками повік, обличчя на фоні призначення «Фітокомплексу для зміцнення нервової системи» та відповідного щадного режиму у 90% випадків мали повне одужання. Вік дітей коливався від 6 до 14 років. Профілактично призначалися повторні курси в весняно-осінній період.

   Астено-невротичний синдром

   При захворюваннях шлунково-кишкового тракту та гепатобіліарної системи (дискінезія жовчовивідних шляхів, хронічний холецистохолангіт, хронічний гастродуоденіт) у дітей різних вікових груп часто спостерігається загальна слабість і виснаження після мінімальних зусиль, неможливість зосередитись і продуктивно мислити, головний біль, порушення сну, дратівливість, біль в м’язах, тобто розвивається антено-невротичний синдром. Для ліквідації цього синдрому призначався «Фітокомплекс для зміцнення нервової системи». Вікова група дітей – від 6 до 12 років. При синдромі емоційно-вольової нестійкості, астено-невротичних станах на фоні відсутності гострих соматичних захворювань цей фітокомплекс призначався на протязі 1 міс. згідно вікової норми. Всього було призначено 15 дітям, значне покращення відмічалось у 9 (60,0 %). Емоційний стан дітей стабілізувався, відмічалося покращення настрою, зосередженості дітей, нормалізувався сон, зменшились або зникали повністю головні болі, поліпшилось самопочуття і працездатність.

   При психосоматичних розладах на фоні захворювання ШКТ «Фітокомплекс для зміцнення нервової системи» призначався дітям в період реабілітації та виписки з стаціонару з рекомендацією з профілактичною метою провести повторний курс весною та в осінній період.

   Введення в курс лікування дітей із захворюваннями ШКТ та гепатобіліарної системи додатково «Фітокомплексу для зміцнення нервової системи» дозволило покращити якість життя дитини, так як самопочуття дітей протягом першого тижня лікування ставало задовільним, більш швидше зменшувався залишкові явища диспепсичного та больового синдромів. Це давало змогу скорочувати тривалість загального курсу лікування основного захворювання

   Гіпердинамічний синдром

   Гіпердинамічний синдром (ГДС) та синдром дефіциту уваги (СДУ) – це набір симптомів, які характеризуються гіперактивністю дітей – діти бігають, галасливі, неспроможні тихо проводити час, спостерігається нахил до зайвої рухової активності, яка не контролюється заборонами, імпульсивність дітей, неуважність У дітей шкільного віку ці прояви призводять до соціальної дезадаптації дитини не тільки в школі, а і в побуті. Перші прояви ГДС та синдрому дефіциту уваги спостерігаються у дітей перших 3-х років життя на фоні мінімальної мозкової дисфункції. Це діти, які перенесли патологічні пологи, асфіксію, ішемічно-гіпоксичне ураження мозку. Діти рухливі, дратівливі, спостерігається порушення сну, апетиту, підвищена збудливість, затримка або прискорення розвитку. Діти мають спостерігатися у лікаря не менше 6 місяців, після чого можна виставляти діагноз ГДС та СДУ та призначати лікування. Поширеність ГДС з СДУ варіює від 4 до 19% серед дитячого населення. Гіперактивні діти не можуть самостійно справитися із своїми проблемами, а посилення цього синдрому спостерігається в підлітковому періоді. З віком гіперактивність зменшується, а синдром дефіциту уваги зберігається. Це обумовлює актуальність своєчасного лікування ГДС і СДУ, використовуючи для цього всі медикаментозні арсенали, включаючи і фітотерапію. Якщо у важких випадках фітотерапія є додатковим методом лікування, то при легких проявах цих синдромів без вираженої шкільної дезадаптації можна використовувати в першу чергу самі фітопрепарати.

   Дітям ( 24 дитини віком від 6 до 11 років ) с гіпердинамічним синдромом (ГДС) та синдромом дефіциту уваги (СДУ) призначався «Фітокомплекс для зміцнення нервової системи» згідно вікової норми протягом 1 місяця з додаванням у вечірні години «Вітамет». В 15 дітей (62,5 %) відмічалося покращення стану дітей спостерігалося вже на 2-3 тижні лікування: зменшувалися рухова активність, гіперактивність, зменшувалася дратівливість, покращувався сон, діти ставали більш уважними. У інших дітей (37,5%) відмічалося зменшення проявів вище перелічених симптомів.

   Результати лікування вказують на те, що у легких випадках ГДС і СДУ даний курс фітотерапії може застосовуватися самостійно, а в більш складних випадках він підвищуває ефективність комплексного лікування і покращує стан дітей.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
НОВОСТИ КОМПАНИИ 
   ИНФОРМАЦИОННЫЕ САЙТЫ
ГОСТЕВАЯ КНИГА
ЧИТАТЬ НОВОСТИ КОМПАНИИ
Новости компании о новой продукции, семинарах, конференциях, и других      событиях...  
КОНКРЕТНЫЕ СХЕМЫ ЛЕЧЕНИЯ
Очистка организма, профилактика простудных заболеваний, профилактика заболеваний суставов, схемы оздоровления детского организма и.т.д...                                                      
 
Галина Афанасьевна (Белгород) -Вот уже 10 лет у меня тяжелая форма диабета. Я инвалид 2-й группы. 8 лет пользуюсь натуральными продуктами, которые сдер ...
ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ... ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ... ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ...