Компания "OLIVIA" приглашает к сотрудничеству аптеки.
Контактные телефоны: 095 803 7620, 067 546 0909.

     
     Застосування „Фітокомплексу для покращення фізичного розвитку” (дієтичні добавки "Olivia" : "Норм-актив" - ранкова формула та "Фіз-рест" - вечірня формула) у дітей із субнанізмом та остеопенією
 
   Особливостями дитячого організму є підвищена реактивність до дії різноманітних патогенних факторів. Фізичний розвиток дитини є критерієм реакції організму на зміни оточуючого середовища, відображенням соціальних умов та способу життя і порушується під дією екзо- та ендогенних факторів. Як відомо, критичними періодами для формування кісткової маси, яка є генетично запрограмованою, у дітей є перші три роки життя та препебуртатний вік. Саме в препубертатному періоді, згідно епідеміологічних даних, визначається найвищий відсоток дітей із затримкою росту- з частотою від 0,9 % до 9 %.
 
Матеріали та методи
 
   Обстежувалася група дітей в кількості 18 чоловік з затримкою фізичного розвитку змішаної етіології (соматогенно-конституційний субнанізм). Для вивчення нових напрямків реабілітаційної терапії дітей із затримкою фізичного розвитку ми взяли під спостереження групу дітей в кількості 10 чоловік із конституційно-спадковим субнанізмом віком від 8 до 13 років. Всі діти пройшли обстеження і лікування в умовах ендокринологічного стаціонару, продовжували спостерігатися на амбулаторному етапі по місцю проживання та отримували фітотерапію у вигляді дієтичних добавок "Olivia" - Фітокомплексу для покращення фізичного розвитку: "Норм-актив" (ранкова формула) - по 1 таблетці зранку, запиваючи водою та "Фіз-рест" (вечірня формула) – по 1 таблетці ввечері, запиваючи водою .
Курс лікування складав 30 днів.
   Контрольна група (8 дітей) після стаціонарного лікування отримувала амбулаторне лікування протягом місяця згідно протоколів у вигляді метаболічної терапії.
Комплексна оцінка стану здоров’я з визначенням рівня фізичного розвитку, гармонійності розвитку проводилася по загальноприйнятим методикам. Визначення стану фізичного розвитку проводилося за оцінкою антропометричних показників, таких як зріст і маса тіла. В якості оцінки гармонійності розвитку дітей та підлітків застосовувалися параметричні (сигмальні) стандарти, що дозволяло виявити серед них осіб з відхиленнями у фізичному розвитку. Було проведено дослідження порушень гармонійності фізичного розвитку та виявлення дефіциту росту дітей, що обстежувалися. Дані цього дослідження приведені в таблиці 1.
 
 
Таблиця 1. Оцінка гармонійності фізичного розвитку
 
Результати оцінки за сигмальними параметрами
Абсолютна кількість дітей
Відносна кількість дітей (%)
Дефіцит росту в 1,5- 2 сигми
5
27,8
Дефіцит росту в 2-2,5 сигми
13
72,2
  
   При збиранні харчового анамнезу виявлено неповноцінне харчування в більшості дітей. Із скарг, окрім затримки росту, превалює скарга на зниження аппетиту та відмова від певних харчових продуктів. Найчастіше це є молочні або м′ясні продукти. Нестача в раціоні необхідної кількості білків, жирів, дефіцит мікроелементів, вітамінів, мінералів погіршує соматичний стан дитини, призводить до дефіциту не лише росту, але і маси тіла.
   Визначався біологічний вік дітей по рентгенографії кисті (кістковий вік), який виявив відставання біологічного віку від паспортного на 2-6 років, що свідчить про відставання кісткової маси від вікових пікових значень.
При вивченні мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) виявлено зниження МЩКТ різної інтенсивності. Зміни МЩКТ були розпреділені наступним чином:
  • остеопенія І   ступеня – 5 дітей ( 27,8 %),
  • остеопенія ІІ  ступеня - 7 дітей ( 38,9 %).
  • остеопенія ІІІ ступеня - 6 дітей ( 33,3 %).
   Враховуючи виявлені зміни, а саме порушення фізіологічних основ формування скелету, в терапію дітей із затримкою фізичного розвитку, необхідно включити не тільки кальційвмісні препарати, але й регулятори гомеостазу кальція і фосфора. Препаратами вибору в даному випадку були «Норм-актив» (ранкова формула, що складається з астрагалу, селери, готу кола, бурих водоростей, чорниці) та "Фіз-рест" (вечірня формула, що складається з L- карнітину, хондроїтину, коензиму Q10, ацероли, біофлавоноїдів цитрусових). В склад «Норм-активу» входять фітопрепарати, які покращують активність гипофізарної системи, зміцнюють тканини суглобів та кісток, покращують формування сполучної тканини за рахунок активації олегодендроцитів та синтезу колагену, покращують функцію щитовидної залози. Перевагою вечірньої формули "Фіз-рест" було наявність в складі суміші хондроітину, який активізує синтез соматотропного гормону, покращує відкладання кальцію в кістках, покращує фосфорно-кальцієвий обмін, стимулює утворення гіалурону, протеогликанів та колагену; L-карнітину - найважливішого елементу енергозабезпечення клітин та регуляції енергетичного метаболізму; ацероли – натурального джерела вітаміну С, яка активізує синтез свого карнітину; приймає участь в утворенні сполучної тканини, кісток, суглобів; чорниці – яка містить значну кількість марганцю, що також сприяє зміцненню суглобово-кісткової системи, так як він складає необхідну частину глюкозамину та є активатором фосфотаз-ферментів.
   Тривалість першого етапу амбулаторного лікування в контрольній та основній групі складала 1 місяць. За цей період батьки всіх хворих дітей з основної групи відмічали виражені суб’єктивні зміни. У дітей нормалізувалися апетит, загальне самопочуття. В контрольній групі на фоні вживання жовчогінних та ферментних препаратів покращення апетиту відмічено у 5 дітей, що складає 62,5 %. Оцінка фізичного розвитку дітей із субнанізмом через 1 місяць після вживання дієтичних добавок "Olivia" дозволяє відмітити збільшення маси тіла у 60,0 % дітей в основній групі в порівнянні у 37,5 % дітей в контрольній групі. Оцінити динаміку росту за цей короткий період є неможливо, але наростання темпів збільшення маси тіла дозволяє очікувати тенденцію до збільшення швидкості росту в основній групі. Для визначення стану МЩКТ даний період спостереження (1 місяць) був занадто коротким, відповідно це обстеження заплановано на майбутнє (через 5 місяців). При лікуванні дітей препаратами "Норм-актив" (ранкова формула) та "Фіз-рест" (вечірня формула) побічних та алергічних реакцій не спостерігалося. Отже, враховуючи вище перераховані дані, дієтичні добавки «Норм-актив» та « Фіз-рест» сприяли покращенню самопочуття, підвищенню апетиту та стимулювали зростання маси тіла у дітей з субнанізмом.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
НОВОСТИ КОМПАНИИ 
   ИНФОРМАЦИОННЫЕ САЙТЫ
ГОСТЕВАЯ КНИГА
ЧИТАТЬ НОВОСТИ КОМПАНИИ
Новости компании о новой продукции, семинарах, конференциях, и других      событиях...  
КОНКРЕТНЫЕ СХЕМЫ ЛЕЧЕНИЯ
Очистка организма, профилактика простудных заболеваний, профилактика заболеваний суставов, схемы оздоровления детского организма и.т.д...                                                      
 
Галина Афанасьевна (Белгород) -Вот уже 10 лет у меня тяжелая форма диабета. Я инвалид 2-й группы. 8 лет пользуюсь натуральными продуктами, которые сдер ...
ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ... ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ... ЧИТАТЬ ДАЛЕЕ...